Бест Інтернет

Обладнання для кабельного телебачення

Цифрове телебачення активно увійшло в наше життя, поступово і впевнено витісняє застаріле, аналогове телебачення як з ефіру, так і з мереж кабельних операторів. Згідно покладених на себе зобов’язань, Україна зобов’язується повністю вимкнути аналогове мовлення і перейти на цифрове не пізніше 17 липня 2015 року.

Висока якість картинки, впевнений сигнал – саме цей сервіс сьогодні актуальний серед звичайних людей.

Технології цифрового телебачення підтримують стандарт HDTV (телебачення високої чіткості). Тепер у кожного є можливість скористатися цими та іншими благами та досягненнями сучасних телевізійних технологій.

Чи потрібен спеціальний телевізор?

Для підключення послуги цифрового телебачення стандарту DVB- C підійде звичайний сучасний телевізор, що має стандартний антенний вхід  і/або scart-вхід і/чи НЧ-вхід («тюльпан») тощо. За їх допомоги до телевізора підключається приставка-декодер/сет-топ бокс/телевізійний приймач/ресивер.

Чи складно підключити приставку до телевізора?

Процес установки телевізійної приставки так само простий, як і підключення антени до телевізора. За необхідності, Ви можете впоратися з цим самостійно. Просто вставте кабель одним кінцем у спеціальний вхід на приставці-декодерові, а іншим – в телевізор у відповідний роз’єм.

Чи потрібно додаткове обладнання до телевізора?

Необхідність в додатковому обладнанні залежить від Вашого телевізора… Як правило, потрібно придбати ресівер одного з типів. Тип такого ресивера залежить від того, якого типу телевізор ви будете підключати до сервісу цифрового кабельного телебачення, і що служитиме джерелом сигналу. Також знадобиться декодуюча картка (картка умовного доступу), що зберігає у собі індивідуальні дані передплатника (список оплачених каналів, терміни підписки та ін.) і вставляється до приставки (декодеру/тюнеру).

У нашому випадку ресивер підключається до кабелю.

У сучасних телевізорах є, так званий, CI слот. Відповідно, із таким телевізором можна використовувати т.зв. САМ-модуль і карту умовного доступу для отримання доступу до телевізійних каналів. CAM-модуль і картку можна придбати в офісах Компанії “Бест” за вартістю 1350 гривень, окремо карту – за 300 гривень. Якщо абонент буде невдоволений користуванням даного модулю, за будь-яких причин, то його можна буде повернути у строк до 14 днів з моменту купівлі.

CI (англ. Common Interface) — електронний модуль у складі телевізора, DTV- або DVB-тюнера (ресивера цифрового телебачення) або побутового комп’ютера, що дозволяє переглядати закриті (закодовані) радіо і телеканали із застосуванням CAM-модулів і декодуючих карт. Використовується в системах цифрового мовлення, як частина обладнання захисту комерційного медіаконтенту.

CAM-модуль (абревіатура від англ. Conditional Access Module, модуль умовного доступу) — стандартний перехідний пристрій, що з’єднує телевізор або ресівер з картою декодування закритих каналів.

Декодуюча карта або карта умовного доступу — електронна смарт-карта, що зберігає у собі індивідуальні дані передплатника (список оплачених каналів, терміни підписки та ін.) і вставляється до CAM-модулю (або до декодеру/тюнеру).

Призначення CAM-модулю:

  • CAM-модуль призначений для перегляду цифрового телебачення на сучасних “плоских” телевізорах (плазмові панелі, рідкокристалічні та ін.) із вбудованим ТВ-тюнером стандарту DVB-C з підтримкою MPEG-2/MPEG-4 і формату HD, з відповідним CI-роз’ємом.

Переваги використання CAM-модулю:

  • Відсутність ТВ-тюнера поруч з телевізором.
  • Краща якість зображення. При наявності в телевізорі вбудованого цифрового ТВ-тюнера немає необхідності перетворювати цифровий сигнал в аналоговий, як відбувається у випадку з використанням зовнішнього ТВ-тюнера.
  • Управління тільки одним пультом від телевізора.
  • Підтримка телебачення високої чіткості — HDTV.