А що, якщо сусід заважає по WI-FI?
Як подивитись, чи не заважає сусід по Wi-Fi?

Без Інтернету сьогодні нікуди. З кожним днем користувачів, які обирають можливість приєднатися до всесвітньої павутини, стає все більше. І якщо раніше Інтернет працював на одному комп’ютері і це було нормою, то сьогодні вихід в Інтернет потребують смартфони, планшети, телевізори, а у деяких випадках, навіть холодильники. Для того, щоб надати доступ до Інтернет усім домашнім приладам, використовують Wi-Fi маршрутизатори, тому на виході ми маємо багатоповерхівку де у Вас та сусідів встановлені Wi-Fi роутери.
 
Витяг із дзвінка клієнта до технічної підтримки: «…Цілий рік роутер по Wi-Fi працював нормально, а останнім часом якість прийому різко погіршилася. Швидкість передачі даних весь час змінюється, інколи падає аж до 5 кілобайт в секунду. Налаштування у комп’ютері та роутер не змінювалися, як і їх місцерозташування….».
 
Загалом, за стабільну швидкість домашнього Wi-Fi сигналу важко говорити. Оскільки є перелік факторів, які суттєво впливають на цей показник:
 
 • Відносно старий вік маршрутизатора у порівнянні з новим ноутбуком чи смартфоном (оскільки сучасні маршрутизатори дозволяють суттєво покращити продуктивність Інтернет-з’єднання);
 • Місце розташування маршрутизатора – досить примітивна річ, проте, наявність перешкод у вигляді утеплених стін, металевих дверей, акваріумів, шафи, розташування роутера на підлозі - суттєво знижують якість сигналу;
 • Завантаженість Wi-Fi каналу – Wi-Fi мережі у багатоповерховому будинку, як правило, накладаються одна на іншу з-за близького розташування та великої їх кількості. Також на якість Wi-Fi впливають налаштування каналу бездротової мережі, зазвичай користувачі його не змінюють та користуються одним каналом зі своїми сусідами, від чого якість з’єднання погіршується у обох. У найскладніших випадках навіть не вдається знайти свою домашню Wi-Fi мережу;
 • Втручання інших пристроїв у частоту роботи роутера, на кшталт радіо-няні або мікрохвильової печі;
 • Застаріле програмне забезпечення. Програмне забезпечення постійно вдосконалюється, а новітні смартфони і ноутбуки будуть підключатися на більш високих швидкостях до Wi-Fi, що має сильніший сигнал.
 
Вочевидь, на розташування роутера Ви можете вплинути самостійно, отож поговорімо про вибір каналу та його налаштування для найкращої пропускної здатності.
 
Уся пропускна смуга Wi-Fi частот знаходиться у діапазоні 2,4 ГГц, яка у свою чергу ділиться на 11-14 каналів, по ~22МГц у кожному. У налаштуваннях роутеру необхідно змінити канал (у доступному діапазоні частот) з найменшою наявністю перешкод. Проте, щоб виявити такий канал, необхідно зробити діагностику усіх Wi-Fi мереж, що Вас оточують.
 
З цією задачею гарно справляється програма inSSIDer (зверніть увагу, програма створена для комп’ютера з наявним Wi-Fi модулем; для аналізу мереж зі смартфону можливо скористатися Wi-Fi Analyzer або подібними програмами). Вона є безкоштовною та не потребує спеціальних вмінь роботи з комп’ютером. Інсталяція проста, без прихованого стороннього програмного забезпечення. Скачати її можливо з офіційного сайту. Після запуску у верхній частині вікна автоматично буде вибрана ваша мережева карта. Після цього необхідно натиснути кнопку «Начать сканирование».
Після детального сканування програма відобразить орієнтовно таке навантаження:
Проаналізуйте дані завантажених каналів та накладання мереж. Після цього в інтерфейсі роутеру вкажіть вручну найбільш вільний канал (для того, щоб зайти в інтерфейс роутера скористайтеся інструкцією самого роутеру, або у пошуку Google просто вкажіть виробника роутера та його модель з приставкою, як налаштувати). Також у web-інтерфейсі роутеру можливо обрати більш швидку передачу даних, встановивши опцію «Auto 20/40 MHz», якщо вона там є.
Спробуйте проаналізувати декілька місць у квартирі з увімкненою програмою та визначити точки максимального прийому. Якщо Вас щось не влаштує, спробуйте змінити місце розташування роутера. Також існують різні ретранслятори, які стануть у пригоді для покращення існуючого сигналу Wi-Fi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Зверніть увагу, що провайдер не може впливати на якість сигналу Вашого роутера та на швидкость доступу до Інтернет за допомогою Wi-Fi мережі!

 Основні розділи

 • Тарифи інтернет
 • Оплата
 • Тарифи для приватного сектору
 • Тарифи телебачення
 • Покриття
 • Техпідтримка
 • Контакти
 • Facebook

Акції та програми лояльності.

Офіційна группа Facebook
Чат бот Телеграмм
Замовити зворотній дзвінок
×